Read Orada Yollarda by Hasan Özkılıç Free Online


Ebook Orada Yollarda by Hasan Özkılıç read! Book Title: Orada Yollarda
The author of the book: Hasan Özkılıç
Edition: Can Yayınları
Date of issue: 2005
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 964 KB
City - Country: No data
Loaded: 2853 times
Reader ratings: 5.6

Read full description of the books:Hasan Özkılıç, yeni öykülerini topladığı Orada Yollarda ile okurunu yine Doğu’nun zorlu coğrafyasına götürüyor. Doğu kentleri Özkılıç’ın öykülerinde belki eski gizemini çoktan yitirmiş, kimlik kaybına uğramış, ama birer hikâye kovanı olma özelliğini hep sürdürmüştür. Tıpkı bu kitaptaki kahramanların sık sık uğradığı "BirahaneBar" gibi, birbirinden farklı insanların toplaştığı, farklı hikâyelerin yaşandığı kentlerdir bunlar. Özkılıç, yaşamın içinden seçtiği öykülerini gerçekçi bir dille anlatıyor. Ayrıntıların aktarılmasında, kişilerin psikolojik derinliklerinin gösterilmesinde kendine özgü üslubunu başarıyla sürdürüyor. Aşk, ölüm, umutsuzluk, umut bu öykülerde başarıyla harmanlanıyor. Orada Yollarda Doğu’nun gizemli, çekici, ama bir o kadar da trajik dünyasına bir yolculuk.


Download Orada Yollarda PDF Orada Yollarda PDF
Download Orada Yollarda ERUB Orada Yollarda PDF
Download Orada Yollarda DOC Orada Yollarda PDF
Download Orada Yollarda TXT Orada Yollarda PDFRead information about the author

Ebook Orada Yollarda read Online! Hasan Özkılıç, 1951 yılında Iğdır’da doğdu. Orta ikinci sınıfa kadar burada eğitim gördü. Ailesi, 1968 yılında Manisa’nın Turgutlu ilçesine işçi olarak göçtü. Eğitimine burada devam etti. 1973 yılında Turgutlu Lisesi’nden mezun oldu. 1974 yılında Ege Üniversitesi İşletme Fakültesine kaydoldu, bu okulu 1980 yılında bitirdi. 70’lerin başında yazmaya başladı. İlk öyküsü 1974 yılında Demokrat İzmir Gazetesi’nde yayımlandı. Daha sonra öyküleri, Çıkış, Edebiyat Cephesi, Küçücük, Öykü, İnsancıl, Evrensel Kültür, Gerçek Sanat, Adam Öykü, Agora, Yelkovan, Notos Öykü gibi dergilerde yayımladı. Yazarın ilk kitabı Kuş Boranı 1998 yılında İnsancıl Yayınları’ndan çıktı. Şerul'da Beklemek adlı kitabı 2002, Orada Yollarda adlı kitabı 2005, Gönlümüm Şirazesi Bozuldu adlı kitabı da 2008 yılında Can Yayınları'ndan çıktı. “Gönlümün Şirazesi Bozuldu” adlı kitabıyla, 2008 yılında 22. verilen 2007 Milliyet Gazetesi Haldun Taner Öykü Ödülü’nü aldı. Yazar, 2000/2005 yılları arasında İzmir’de, Agora Yeni Binyıl Edebiyat Sanat Kültür Dergisi'ni 45 sayı yayımladı, derginin yayınını Aralık 2005 ayında dondurdu. Yazarın, “Kuş Boranı” adlı kitabından "Bir Yanı Yaralı", “Orada Yollarda” kitabından, "Güzel Günler İçin” adlı öykülerinden Erden Kıral, (2008 yılında) “Vicdan” adlı uzun metrajlı filmi sinemaya uyarladı. Film, 2008 yılı Ekim ayında vizyona girdi. Filmde, Nurgül Yeşilçay, Murat Han, Tülin Özen, Nazan Kesal gibi oyuncular oynadı. Vicdan filmi, Antalya Altın Portakal Film yarışmasında, Nurgül Yeşilçay en iyi kadın oyuncu, görüntü yönetmeni en iyi görüntü, kurgu dalında en iyi kurgu ve makyaj dalında da en iyi makyaj olmak üzere, dört ödül aldı…

Yine yazarın Şerul’da Beklemek adlı kitabından, “Adı Kargalarda Saklı” öyküsünü, yönetmen Özcan Alper, “Moto Guzzi” adıyla senaryolaştırıldı, 2007 Kars Altın Kaz Film Festivali’nde düzenlenen ve yarışmayla seçilen, beş “Kar Öyküsü” kapsamında seçilen öykü, 2008 yılında, yine o yörede kısa film olarak çekildi. Bu kısa film diğerleriyle birlikte 2008 yılında aynı festivalde gösterildi… Yazarın kızı Öykü, 2000 yılında doğdu.


Reviews of the Orada Yollarda


SEBASTIAN

Masterpiece! Masterpiece! Masterpiece! Just an incredibly scary, deep and interesting book, penetration to shivers!

LOGAN

Why do you need to specify a phone?

GRACIE

Why do you ask me to write a phone?

KIAN

It reads on one breath.

OLIVIA

The book brought changes in life!
Add a comment
Download EBOOK Orada Yollarda by Hasan Özkılıç Online free

PDF: orada-yollarda.pdf Orada Yollarda PDF
ERUB: orada-yollarda.epub Orada Yollarda ERUB
DOC: orada-yollarda.doc Orada Yollarda DOC
TXT: orada-yollarda.txt Orada Yollarda TXT