Read Niteliksiz Adam II by Robert Musil Free Online


Ebook Niteliksiz Adam II by Robert Musil read! Book Title: Niteliksiz Adam II
The author of the book: Robert Musil
Edition: Yapı Kredi Yayınları
Date of issue: January 2013
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 343 KB
City - Country: No data
Loaded: 1350 times
Reader ratings: 4.4

Read full description of the books:Avusturyalı yazar Robert Musil’in (1880-1942) Niteliksiz Adam başlıklı dev romanı, günümüzde modernizmin roman alanındaki birkaç başyapıtından biri sayılmaktadır.

Kafka, Joyce ve Hermann Broch’la birlikte yirminci yüzyıl romanının kurucuları arasında yer alan Musil, 1921 yılından başlayarak ölünceye kadar Niteliksiz Adam üzerinde hemen her gün çalıştı. Romanın ilk iki kitabı 1930’da, üçüncü kitabı ise 1933’te yayımlandı. Tamamlanmadan kalan dördüncü ve son bölümün yayımlanması ise ancak aradan neredeyse yirmi yıla yakın bir süre geçtikten sonra gerçekleşebildi.

Niteliksiz Adam, gerçek anlamda bir çağ ve geçiş dönemi romanıdır. Yazar tarafından “İmpkralya” diye adlandırılan, gerçekte 19. yüzyılın sonunda ve 20. yüzyılın başında artık çöküş sürecine girmiş olan Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’nu simgeleyen bir ülkede Musil, modernizm sürecindeki bir toplumun ve bireyin tüm çalkantılarını sergilemeyi amaçlar.

Bu çalkantılar, romanın başkişisi, yani “niteliksiz adam” olan Ulrich’in kimliği aracılığıyla sergilenir. Ulrich, bir ayağıyla eski’de, öteki ayağıyla yeni’de durmaktadır. Bütün sorun, onun bu geçiş konumunun doğal sonucu olan çelişkilerin üstesinden gelip gelemeyeceği sorusunda odaklanır.

Bu roman üzerine çok önemli bir inceleme kaleme alan Virgil Newmoianu’ya göre Niteliksiz Adam, dikkatli bir okura yalnızca bir geçiş dönemini değil, yakın geleceği de çok çarpıcı biçimde sergileyen başyapıtlardan biridir. SİTE:www.kitapyurdu.com


Download Niteliksiz Adam II PDF Niteliksiz Adam II PDF
Download Niteliksiz Adam II ERUB Niteliksiz Adam II PDF
Download Niteliksiz Adam II DOC Niteliksiz Adam II PDF
Download Niteliksiz Adam II TXT Niteliksiz Adam II PDFRead information about the author

Ebook Niteliksiz Adam II read Online! Austrian writer.

He graduated military boarding school at Eisenstadt (1892-1894) and then Hranice, in that time also known as Mährisch Weißkirchen, (1894-1897). These school experiences are reflected in his first novel - The confusions of young Törless.

He served in army during World War I. When Austria became a part of the Third Reich in 1938, Musil left for exile in Switzerland, where he died of a stroke on April 15, 1942. Musil collapsed in the middle of his gymnastic exercises and is rumoured to have died with an expression of ironic amusement on his face. He was 61.


Reviews of the Niteliksiz Adam II


REUBEN

Not impressed

AUSTIN

Why do I need to write a phone number?

JESSICA

The book is very deep! Tip for Reading.

DANIEL

Frankly, double

MADDISON

Put it on the toilet paper! or the fireplace!
Add a comment
Download EBOOK Niteliksiz Adam II by Robert Musil Online free

PDF: niteliksiz-adam-ii.pdf Niteliksiz Adam II PDF
ERUB: niteliksiz-adam-ii.epub Niteliksiz Adam II ERUB
DOC: niteliksiz-adam-ii.doc Niteliksiz Adam II DOC
TXT: niteliksiz-adam-ii.txt Niteliksiz Adam II TXT